Preokret Liverpoola

Spasonosna pobjeda za Bilića: Pobjegli izravnom suparniku!

Čekićari su u supervažnom dvoboju prekinuli seriju poraza.

Nakon pet uzastopnih poraza Bilićev West Ham u subotu je na domaćem terenu protiv Swanseaja slavio sa 1:0 i sada može lakše disati jer je osam bodova udaljen od zone ispadanja (prvi klub "ispod crte" upravo je Swansea pred kojim Slaven Bilić i West Ham sada imaju kapitalnu prednost).

Pobjedu Čekićarima donio je Cheikhou Kouyate u 44. minuti.

Drugoplasirani Tottenham primakao se Chelseaju na četiri boda zaostatka nakon što je u 32. kolu Premier lige uvjerljivo dobio Watford sa 4:0. Dva gola zabio je Korejac Son Heung-Min (44, 55), a po jednog su dodali Dele Alli (33) i Eric Dier (39).

Pobjede su upisali i Manchester City te Liverpool. Manchester City je slavio protiv Hulla sa 3:1, dok je Liverpool do pobjede 2:1 protiv Stokea došao preokretom u drugom poluvremenu. Domaćini su poveli u 44. minuti pogotkom Jonathana Waltersa, a pobjedu Redsima donijeli su Philippe Coutinho (70) i Roberto Firmino (72).

Hrvatski stoper Dejan Lovren odigrao je cijeli susret za Liverpool, a u 60. minuti je pogodio gredu.