Gazi prema Premierligi

Bilić slavio kod nekadašnjeg premierligaša i ne ispušta prvo mjesto

U 15. ovosezonskoj prvenstvenoj utakmici bivši hrvatski izbornik stigao je do osme pobjede.

Slavlje Matta Philipsa iz WBA (Foto: Twitter) (Foto: Platforma X)

Slaven Bilić i njegov West Bromwich Albion ne žele nikome prepustiti prvo mjesto engleskog Championshipa.

U 15. kolu WBA je kao gost svladao Stoke City s 2:0 i stigao do osme ovosezonske prvenstvene pobjede te sada ima 30 bodova, dva više od Prestona, Leedsa i Swanseaja.

Već u osmoj minuti WBA je poveo nakon odlične akcije koju je pogotkom okrunio Matt Phillips.

Mreže su nakon toga mirovale sve do 69. minute kada je Hal Robson-Kanu realizirao jedanaesterac kojim je riješeno pitanje pobjednika jer je bilo jasno da se domaćini poslije toga neće moći vratiti.

Inače, Stoke je ove sezone katastrofalan, ovo im je čak 11. poraz, imaju samo dvije pobjede i trenutno su na začelju Championshipa te će do kraja sezone boriti grčevitu borbu za ostanak među drugoligašima.

Što se Bilića tiče, u idućem kolu čeka ga novo gostovanje, u subotu kod Hulla.