Uzbudljiva večer u Kupu UEFA

Imao je veliki Milan sve u rukama protiv gostiju iz Bremena, no sve je prosuo u drugih 45 minuta i tako se već u 16-ini finala oprostio od Kupa UEFA. Ajax je unatoč pobjedi u prvoj utakmici protiv Fiorentine prolaz osigurao dvije minute prije kraja utakmice.

Milan je poveo nakon što je Beckhamov udarac Frings zaustavio rukom, a siguran je s bijele točke bio Pirlo. Bila je to 26. minuta, a već sedam minuta kasniej Pato je povećao na 2:0. Bila je to divna večer za Milan jer iz prve utakmice su nosili pozitivan rezultat (1:1), no drugih 45 minuta donijelo je dramu.

Diego je izborio jedan slobodan udarac u 68. minuti. Isti igrač je ubacio, a Pizzaro je glavom pospremio loptu u mrežu za smanjenje na 2:1. Na skoro identičan način Pizzaro je zabio i svoj drugi gol na utakmici u 78. minuti koji se na kraju pokazao odlučujućim.

Milan je nakon tri poluvremena imao čistu situaciju za prolaz, no Werder je na kraju zbog dva gola u gostima koje je postigao u zadnjih pola sata dvoboja u Milanu prošao dalje i praktički osramotio veliki Milan izbacivši ga u m16-ini finala Kupa UEFA.

Ajax se u amsterdamskoj Areni izvukao dvije minute prije kraja kada je Leonardo zabio za 1:1 i prolaz dalje. U prvoj utakmici bilo je 1:0 za Nizozemce, a Gilardinov gol iz 68. minute držao je Talijane u igri do dvije minute prije kraja.

Tottenham je u Londonu remizirao sa Šahtarom 1:1, nakon što je u Donjecku izgubio 0:2. Poveo je domaćin pogotkom Dos Santosa u 55. minuti, a izjednačio je Fernandinho u 86. minuti. Luka Modrić nije nastupio za Tottenham, dok Vedran Ćorluka niti nema pravo nastupa u Kupu Uefa. Darijo Srna je ponovo predvodio Šahtar.

Zenit je nakon 2:1 u St Peterburgu identičnim rezultatom slavio i u uzvratu protiv Stuttgarta. Strijelci za ruski sastav bili su Igor Semšov (42) i Viktor Fajzulin (86), a za domaćine Timo Gebhart (80). Ivica Križanac je odigrao cijeli susret za Zenit.

Rezultati uzvratnih susreta 16-ine finala nogometnog Kupa Uefa:

CSKA - Aston Villa 2:0 (Žirkov 61, Vagner Love 90+3) - prva utakmica 1:1

METALIST - Sampdoria 2:0 (Valjajev 30, Jaja 40) - prva utakmica 1:0

HSV - NEC Nijmeegen 1:0 (Olić 9) - prva utakmica 3:0

Wolfsburg - PSG 1:3 (Hasebe 63 / Luyindula 38-11m,73, Rothen 60) - prva utakmica 0:2

GALATASARAY - Bordeaux 4:3 (Turan 43,65, Kewell 45, Srioglu 90 / Bellion 1, Chamakh 74, Cavenaghi 75) - prva utakmica 0:0

Twente - MARSEILLE 6:7 jedan. 0:1 (Ben Afra 24) - prva utakmica 1:0

UDINESE - Lech Poznan 2:1 (Pepe 57, Di Natale 90+1 / Rengifo 13) - prva utakmica 2:2

Standard - BRAGA 1:1 (Mbokani 79 / Aguiar 88) - prva utakmica 0:3

Stuttgart - ZENIT 1:2 (Gebhart 80 / Semšov 42, Fajzulin 86) - prva utakmica 1:2

MANCHESTER CITY - Kopenhagen 2:1 (Bellamy 73, 80 / Vingaard 90+3) - prvi susret 2:2

Milan - WERDER 2:2 (Pirlo 27-11m, Pato 33 / Pizarro 68, 78) - prvi susret 1:1

AJAX - Fiorentina 1:1 (Leonardo 88 / Gilardino 61) - prvi susret 1:0

Tottenham - ŠAHTAR 1:1 (Dos Santos 55 / Fernandinho 86) - prvi susret 0:2

Deportivo - AALBORG 1:3 (Sergio 38 / Shelton 42, Johanson 43, Envoldsen 45) - prva utakmica 0:3

ST ETIENNE - Olympiacos 2:1 (Payet 45, Ilan 58 / Gonzalez 75) - prva utakmica 3:1