Bit će zanimljivo

VIDEO Žestoki otpor Srninog Šahtara, Bayern izdržao s igračem manje!

Bez pobjednika, ali i golova završio je dvoboj koji se igrao u Lavovu.

Šahtar - Bayern 0:0, konačan je to ishod prvog dvoboja osmine finala Lige prvaka.

VIDEO Cavanijev skok 'poništio' nevjerojatan gol Ivanovića!

Bila je to utakmica gotovo bez šansi, u kojoj su favorizirani Bavarci uputili dva udarca u okvir vrata, a igrači Šahtara samo jedan. S ovim rezultatom mogu biti zadovoljne obje momčadi, Šahtar nije izgubio, a Bayern će u Muenchenu za dva tjedna biti veliki favorit.

U vrlo slabom prvom poluvremenu najbolju priliku je propustio Mueller u 31. minuti kada je njegov udarac iz blizine otišao iznad grede. U drugom dijelu se nastavila uspavanka sve do 65. minute kada je igrač Bayerna Xabi Alonso u svom stotom nastupu u Ligi prvaka neoprezno dobio drugi žuti karton zbog prekršaja na Alexom Teixeirom.

Unatoč brojčanoj prednosti Šahtar nije uspio priprijetiti najboljem vrataru svijeta Manuelu Neueru, dok se Bayern orijentirao uglavnom na obranu. Hrvatski reprezentativac Darijo Srna odigrao je cijeli susret za Šahtar i dobio žuti karton u 39. minuti.

Dvoboj se igrao u Lavovu jer je Šahtar u svojevrsnom izgnanstvu izvan svojeg Donjecka, kojeg drže proruski separatisti.

ŠAHTAR: Pjatov - Srna, Kucher, Rakitskij, Ševčuk - Douglas Costa (Marlos 78), Fred, Fernando, Taison (Wellington Nem 84) - Teixeira, Luiz Adriano (Gladkyy 89)

BAYERN: Neuer - Rafinha, Boateng, Alaba, Bernat - Götze (Lewandowski 75), Xabi Alonso, Schweinsteiger - Robben, Müller (Badstuber 70), Ribéry