Francuz glavni na terenu

Najskuplji nogometaš današnjice Cristiano Ronaldo nije ostavio upečatljiv dojam u premijernom nastupu za svoj novi klub, dok je gol za pobjedu postigao Francuz Benzema.

U utakmici protiv irskog prvoligaša Shamrock Roversa pred 10.800 gledatelja na rasprodanom Tallaght stadionu u Dublinu Real je slavio s minimalnih 1-0, a jedini gol na utakmici djelo je francuskog reprezentativnog pojačanja pristiglog iz Lyona, Karima Benzeme.

Ronaldo je svoju premijernu utakmicu u dresu Reala započeo od prve minute, a koliko je blijedo odigrao najviše govori činjenica da ga se moglo zamijetiti po dvama slobodnim udarcima, od kojih je jedan otišao daleko pored gola, a drugi u živi zid. Portugalac je zamijenjen na poluvremenu kada je trener Reala Manuel Pellegrini napravio čak devet izmjena, a od prve su postave 'preživjeli' tek Diarra i Dudek na vratima.

Najbolji igrač Reala bio je Benzema, koji je pored odlučujućeg gola postignutog nakon jednog dubokog proigravanja Gabriela Heinzea, pogodio i vratnicu u 56. minuti.

Prijateljska utakmica:

Shamrock Rovers – Real Madrid 0-1 (Benzema 87)

Početna postava Reala: Dudek; Torres, Pepe, Metzelder, Marcelo; Gago, 'Lass, Guti, Cristiano; Higuaín, Raúl
na poluvremenu su u igru ušli: Salgado, Heinze, Garay, Drenthe, Sneijder, Parejo, Benzema, Negredo, Tébar