Nizozemska ispala

VIDEO Turska u velikoj drami izborila Euro, BiH ide u play-off!

Dogodio se nevjerojatan rasplet kvalifikacija za Europsko prvenstvo.

Kao najbolja trećeplasirana reprezentacija Euro je izborila Turska, poslije čudesnog razvoja događaja u kojem je izvisila Mađarska koja ipak mora u dodatne kvalifikacije. Tu će se Mađarima pridružiti BiH koja je uspjela osvojiti treće mjesto u svojoj grupi. Krenimo redom...

Što se tiče borbe za najbolju treću reprezentaciju, Turskoj se trebalo poklopiti da kod kuće pobijedi Island te da istovremeno Kazahstan osvoji sva tri boda u Latviji. I poklopilo se, na nevjerojatan način.

Kazahstan je pobijedio Latviju s 1:0, a pogodak su postigli u 65. minuti. U tim trenucima nije bilo golova na utakmici između Turaka i Islanđana, a domaćini su ostali s igračem manje nakon što je u 82. isključen Gokhan Tore. Međutim, to ih nije pokolebalo, krenuli su na sve ili ništa i isplatilo im se kada je Selcuk Inan zabio u 89. minuti za 1:0.

Za iznenađenje cijelih kvalifikacija pobrinula se Nizozemska koja je osvojila četvrto mjesto u skupini A i ispala, te tako prvi put nakon 1984. godine neće nastupiti na europskoj smotri.

U skupini B Bosna i Hercegovina je pobijedila Cipar 3:2 u gostima i potvrdila treću poziciju. Gosti su poveli, Cipar je okrenuo na 2:1, da bi BiH s dva gola stigla do važne pobjede. Golove za goste zabili su Haris Medunjanin (13, 44) i Milan Đurić (67), dok su strijelci za Cipar bili Konstantinos Charalambides (32) i Nestoras Mytides (41).

Belgija je potvrdila prvo mjesto u skupini pobjedom protiv Izraela 3:1, dok je Wales bio bolji od Andore 2:0.

SKUPINA A

Turska - Island 1-0 (Inan 89)
Nizozemska - Češka 2-3 (Huntelaar 70, Van Persie 83 / Kaderabek 24, Šural 35, Van Persie 66-ag)

SKUPINA B

Belgija - Izrael 3-1 (Mertens 64, De Bruyne 78, Hazard 84 / Hemed 88)
Cipar - BiH 2-3 (Charalambides 32, Mytidis 41 / Medunjanin 14, 45, Đurić 67)

6. Andora          10 0 0 10 4-34 0

NAPOMENA: Belgija i Wales su izborili plasman na EP, a Bosna i Hercegovina ide u dodatne kvalifikacije