Hat-trick Luiza Adriana

VIDEO Srna zabio i asistirao u novoj visokoj pobjedi Šahtara!

U skupini H Lige prvaka do uvjerljivih pobjeda stigli su Porto na gostovanju kod Athletic Bilbaa i Šahtar kod kuće protiv BATE-a...

U skupini H Porto je na gostovanju pobijedio Athletic Bilbao 2-0 i osigurao prolaz. Strijelci su bili Jackson Martinez (56) i Brahimi u (73). Martinez je u 42. minuti promašio kazneni udarac.

VIDEO Barcelona uz dosta sreće riješila Ajax na krilima Messija!

VIDEO Sjajni Maribor uzeo bod Chelseaju, senzacija CSKA na Etihadu!

Šahtar je rutinski odradio ogled protiv BATE Borisova pobijedivši 5-0. Jedan od najboljih igrača utakmice bio je kapetan hrvatske vrste i Šahtara Darijo Srna koji je postigao prvi, a potom asistirao i za drugi pogodak ukrajinskog prvaka.

Srna je zabio za 1-0 u 19. minuti, a na otvaranju drugog dijela asistirao je Alexu Teixeiru za vodstvo 2-0. Luiz Adriano je u 58. minuti golom iz kaznenog udarca povisio na 3-0, u 83. minuti je zabio svoj drugi gol na utakmici, a u posljednjim trenucima i treći za konačnih 5-0. Adriano je BATE Borisovu u dvije utakmice zabio osam golova. Gosti su od 44. minute igrali bez isključenog Anrija Haguša.

Pogodak Srne za vodstvo Šahtara pogledajte OVDJE.

Asistenciju Srne za 2-0 Šahtara možete vidjeti OVDJE.

Na ljestvici vodi Porto sa 10 bodova, Šahtar ima osam, BATE Borisov tri, a Athletic Bilbao jedan bod. (Hina)

Rezultati utakmica 4. kola Lige prvaka u skupinama E, F, G i H:

SKUPINA E:

Bayern - Roma 2-0 (Ribery 38, Götze 64)

Manchester City - CSKA Moskva 1-2 (Yaya Toure 8 / Doumbia 2, 34). CK: Fernandinho (City, 70), Yaya Toure (City, 82)

SKUPINA F:

Ajax - Barcelona 0-2 (Messi 36, 76). CK: Veltman (Ajax,71)

Paris SG - APOEL 1-0 (Cavani 1)

SKUPINA G:

Maribor - Chelsea 1-1 (Ibraimi 50 / Matić 73). Promašeni penal: Hazard (Che, 85)

Sporting - Schalke 4-2 (Naby Sarr 26, Jefferson 52, Nani 72, Slimani 90 / Choupo-Moting 17, Aogo 88)

SKUPINA H:

Athletic Bilbao - Porto 0-2 (Jackson Martinez 56, Brahimi 76). Promašeni penal Jackson Martinez (Por, 43)

Šahtar - BATE Borisov 5-0 (SRNA 19, Teixeira 48, Luiz Adriano 58-pen, 83, 90+3). CK: Kaguš (BATE, 45)