Nanizao ih pa ga srušili

Cristiano Ronaldo, najveće pojačanje Real Madrida ovog ljeta, postigao je prvi pogodak u dresu novog kluba. Zabio je na Peace Cupu iz jedanaesterca...

U posljednjoj utakmici skupine B Real Madrid je s 4-2 pobijedio ekvadorsku momčad LDU iz Quita (time su izborili i nastup u polufinalu ovog natjecanja), a portugalski nogometaš je započeo seriju pogodaka i to u 50. minuti.

Tijekom prvog poluvremena su mreže mirovale, no otvorile se u nastavku, u kojem je postignuto čak šest pogodaka. Počelo je s prodorom nogometaša koji je Reala koštao 93 milijuna eura ovog ljeta. Nanizao je u driblingu dva igrača, a potom ga je u šesnaestercu srušio Carlos Araujo, nakon čega je sam Cristiano matirao suparničkog vratara udarcem s bijele točke.

Nakon toga je Granero povećao na 2-0, a Vera je osam minuta nakon toga vratio neizvjesnost svladavši Dudeka za 2-1. No, Real je već u 71. minuti opet imao dva pogotka prednosti (strijelac je bio Metzelder), a do kraja utakmice su se u strijelce još upisali Negredo sa strane Reala i još jednom Vera za Ekvadorce.

U polufinalu će Real igrati protiv Juventusa, dok je polufinale još izborio Porto. Oni, pak, u polufinalu čekaju boljeg iz ogleda Aston Ville i meksičkog Atlantea.

Real Madrid je igrao u sastavu: Dudek; Michel Salgado; Pepe, Metzelder, Marcelo; Arjen Robben (Granero), Guti (Drenthe), Fernando Gago, Cristiano Ronaldo (Diarra); Higuain (Raul), Benzema (Negredo).

Kaka još uvijek čeka prvi nastup za svoju novu momčad.

Peace Cup, skupina B:

Real Madrid - LDU Quito 4-2 (Cristiano Ronaldo 50-11m, Granero 53, Metzelder 71, Negredo 90 / Vera 68, 88)

Redoslijed: 1. Real Madrid 4, 2. LDU Quito 3, 3. Al Ittihad Al Sakandary 1