U posljednjoj subotnjoj utakmici 10. kola španjolskog nogometnog prvenstva, u madridskom derbiju igranom na Vicente Calderonu, Real je pobijedio Atletico 3-2...

U sjajnoj utakmici punoj lijepih poteza, prilika na objema stranama, golova i dramatike, Real je osvojio tri boda i tako nastavio niz nepobjedivosti protiv ljutog gradskog rivala na njegovom stadionu koji datira još od 1999. godine.

Sjajnim dalekometnim udarcem Kake, te golovima Marcela i Gonzala Higuaina Real je imao u 64. minuti uvjerljivu prednost od 3-0, da bi dvije minute kasnije Sergio Ramos zaradio izravan crveni karton nakon prekršaja na Sergiju Agüeru.

Brojčana razlika na travnjaku brzo je došla do izražaja i Real se našao pod pritiskom domaćina. Redale su se prilike pred vratima Ikera Casillasa, koji je sjajno branio i čuvao Realovu prednost do 79. minute kada su prvo Diego Forlan, a potom i Sergio Agüero samo dvije minute kasnije vratili Atletico u igru i osigurali napetu završnicu.

Imao je Atletico i priliku za izjednačenje, ali je zicer Agüeru u drugoj minuti sudačke nadoknade obranio Casillas i donio Realu osmu ovosezonsku pobjedu. Atleticu je ovo bio peti ovosezonski poraz, te se nalazi na 18. mjestu, u zoni ispadanja.

Primera, 10. kolo:

Atletico Madrid – Real Madrid 2-3 (Forlan 79, Agüero 81 / Kaka 5, Marcelo 25, Higuain 64)
Getafe – Deportivo La Coruña 0-2 (Mista 13. Filipe 60)
Tenerife – Malaga 2-2 (Martinez 18, Alfaro 27 / Edinho 29, Lopez 78)
Barcelona – Mallorca 4-2 (Pedro 11, 40, Henry 42, Messi 86-11m / Nunes 19, Keita 90+2)