Peto kolo u španjolskom nogometnom prvenstvu otvoreno je sigurnom pobjedom Seville u Bilbau (4:0), te novom demonstracijom moći momčadi Real Madrida koji je na svom Santiago Bernabeuu s 3:0 nadigrao Tenerife.

Novi španjolski prvoligaš odolijevao je 48 minuta kod “kraljevskog kluba”, držao nulu i nadao se makar bodu. Snove im je narušio Karim Benzema iskoristivši dobru loptu Xavija Alonsa.

Francuski je napadač ponovno bio precizan samo deset minuta kasnije kada su mu Tenerifeovi doslovno dali vremena i prostora da se namjesti i postigne pogodak.

Treći pogodak na utakmici, a svoj drugi ove sezone, postigao je Kaka, te je madridska momčad zasjela na vrh Primerine ljestvice bez ijednog izgubljenog boda u uvodnih pet kola.

Četiri različita strijelca naudila su Athleticu iz Bilbaa u četvrtoj Sevillinoj pobjedi ove sezone.

Nakon što su na otvaranju prvenstva poraženi u Valenciji, Sevillini igrači znaju samo za uspjehe, a ovog su potpisali Renato, Negredo, Kanoute i Navas. Valja reći da su od 54. minute i vodstva 2-0 gostujući nogometaši bili brojniji u polju. Isključen je bio Amorebieta.