Nogometaši Bayern Muenchena s velikom su mukom došli do pete ovosezonske pobjede u njemačkom prvenstvu...

Slavili su igrači Louisa van Gaala na svojoj Allianz Areni protiv Eintrachta iz Frankfurta 2-1, iako su do 70. minute zaostajali 0-1.

U vodstvo je goste iz Frankfurta doveo Alexander Meier udarcem iz sredine kaznenog prostora u lijevi donji kut nakon lijepog proigravanja Patricka Ochsa. Međutim, tada je Bayern zbio redove i do kraja je uspio doći do tri boda golovima Arjena Robbena i Daniela van Buytena.

Robben je iskoristio jednu slabu procjenu vratara Frankfurta Nikolova prilikom izletavanja s gola u 70. minuti, te je mirno neometan pospremio lotu u mrežu s ruba peterca, dok je Van Buyten donio Bavarcima pobjedu u 89. minuti udarcem glavom u desni donji kut. Ubacio je Philipp Lahm s desne strane, Thomas Mueller je glavom prebacio loptu na drugu vratnicu, a ondje je precizan bio Nizozemac.

Hrvatski reprezentativac Danijel Pranjić odigrao je svih 90 minuta za Bayern, dok je Ivica Olić ozlijeđen.

Na kraju kažimo i da je Koeln hrvatskog trenera Zvonimira Solde uspio doći do jednog boda na gostovanju kod Borussije Moenchengladbach. Utakmica je završila bez golova, a Koelnu je osvojeni bod bio deveti ovosezonski. Trenutno se Soldina momčad nalazi na 13. mjestu na ljestvici, bod iznad zone ispadanja.