Killerski finiš

VIDEO Pogledajte asist koji 'reže' obranu: Brazil bolji od Čilea

Brazil i Čile u Londonu su ponudili pravi festival promašaja, ali i jedan trenutak nogometne poezije.

Brazil je pobijedio Čile 1:0 u ogledu koji se igrao na neutralnom terenu, na stadionu Arsenala. To je osma uzastopna pobjeda Brazila pod vodstvom izbornika Carlosa Dunge, koji je reprezentaciju preuzeo nakon prošlogodišnjeg debakla na SP-u.

Bila je to utakmica koju je obilježila izrazita nepreciznost igrača jedne i druge reprezentacije, jer od čak 16 udaraca prema golu samo su tri (dva brazilska i jedan čileanski) išla u okvir.

Odluka o pobjedniku pala je u 72. minuti kada je desni bek Porta Danilo fenomenalno proigrao Roberta Firmina koji je primio loptu, lakoćom predriblao Barcelonina vratara Brava i ne gledajući naciljao praznu mrežu.

Inače, Roberto Firmino je ofenzivni veznjak Hoffenheima, a ovo mu je bio drugi pogodak u četvrtom nastupu za brazilsku reprezentaciju. U igru je ušao u 60. minuti umjesto napadača Šahtara Luiza Adriana, a samo 12 minuta kasnije riješio je utakmicu.