Živa napast

VIDEO Počeo otplaćivati milijune: Pogledajte u akciji 'novog Henryja'

Manchester United u nedjelju je slavio na jugu Engleske na krilima najskupljeg tinejdžera u povijesti nogometa.

Anthony Martial bio je prvo ime utakmice Southampton - Manchester United koja je završila rezultatom 2:3.

Crveni vragovi na najbolji mogući način su iskoristili poraz gradskog rivala Manchester Cityja od West Hama i zaostatak na ljestvici smanjili na dva boda.

Martial je u pobjedu ugradio dva gola, a osim toga je cijelu utakmicu bio prava napast za braniče domaćih. Francuskom napadaču koji je krajem prijelaznog roka u senzacionalnom transferu za 50 milijuna eura stigao na Old Trafford iz Monaca to su bili drugi i treći gol u dresu Uniteda, jer prvog je postigao prošlo kolo u trijumfu protiv Liverpoola kada je na terenu proveo samo 25 minuta.

Tri utakmice (nastupio je i u Ligi prvaka u porazu u Eindhovenu od PSV-a) i tri pogotka uz 205 minuta koliko mu je dao Louis van Gaal. Još će mnogo golova Martial morati zabiti kako bi opravdao golemi novac kojeg je United uložio u njega, ali početak je definitivno obećavajući.