hat-trick

VIDEO Peru na krilima Guerrera do polufinale Copa Americe

Nogometaši Perua noćas su u četvrtfinalu Copa Americe pobijedili Boliviju sa 3-1, a sva tri pogotka za Peru je zabio Paolo Guerrero, u 20., 23. i 74. minuti. Utješni gol za Boliviju postigao je Marcelo Moreno u 84. minuti iz penala...

"Uoči prvenstva malo je ljudi vjerovalo u nas, a mi smo dokazali da znamo igrati dobar nogomet, te smo iz dana u dan sve jači", kazao je 31-godišnji Guerrero, koji je tijekom karijere igrao za Bayern, Hamburger, zadnje tri sezone za brazilski Corinthians, a u novoj sezoni nosit će dres Flamenga.

Peru će u polufinalu igrati protiv domaćina Čilea, koji je dan ranije eliminirao Urugvaj sa 1-0. Peru i Čile su žestoki rivali, a to rivalstvo traje od 1935. godine i poznato je kao "Clasico del Pacifico". Njihov polufinalni dvoboj na rasporedu je 30. lipnja.