Petrić ozlijedio potkoljenicu

Nogometaši Werdera izborili su plasman u finale njemačkog Kupa nakon što su u polufinalu boljim izvođenjem jedanaesteraca izbacili HSV...

Werder je poveo u 11. minuti pogotkom Pera Mertesackera, a na 1:1 izjednačio je naš Ivica Olić u 67. minuti. Prvi Olićev udarac na gol obranio je Werderov vratar Tim Wiese, no lopta se odbila do Demela koji je potom pucao izvan okvira gola, no Olić je uletio u peterac i podmetnuvši nogu lopti promijenio smjer za 1:1.

Iako je bilo još prilika, posebno u produžecima, taj je rezultat ostao svih 120 minuta iako su domaćini od kraja regularnog dijela igrali bez kapetana Davida Jarolima. Čeh je zaradio izravni crveni zbog faula na Werderovu Mesutu Ozilu.

Kod izvođenja jedanaesteraca bolji su bili gosti iz Bremena 4:1, tj. bolji je bio njihov vratar Tim Wiese koji je obranio čak tri udarca s bijele točke, uključujući i onaj Olića.

Mladen Petrić je zamijenjen u 68. minuti zbog ozljede potkoljenice.

U finalu 30. svibnja na Olimpijskom stadionu u Berlinu Werder će igrati protiv Bayera iz Leverkusena koji je u utorak nakon produžetaka s 4:1 svladao Mainz.