Cilj opravdava sredstvo

VIDEO Novi način zaustavljanja suparničkog igrača

Liverpool i Tottenham odigrali su odličnu utakmicu u utorak navečer, u kojoj su domaćini Redsi slavili s 3:2...

Dva su se puta Spursi vraćali iz rezultatskog minusa, no kada je sedam minuta prije kraja Mario Balotelli zabio svoj prvijenac u dresu Liverpoola povratka za goste više nije bilo.

Osim pet pogodaka na susretu gledatelji na Anfieldu mogli su vidjeti i nesvakidašnji pokušaj zaustavljanja suparničkog nogometaša. Moussa Dembele prošao je pored Mamadou Sakha, koji se pritom malo i okliznuo. Kako bi spriječio belgijskog reprezentativca u prodoru prema golu Sakho je odlučio poput braniča u američkom nogometu (NFL) skočiti i za noge uhvatiti Dembelea.

To mu ipak nije uspjelo, no Dembele je iskoristio priliku i pao kada je osjetio lagani dodir po nozi, za što je sudac nagradio Sakha sa žutim kartonom.

Dembele je nedugo nakon toga postigao pogodak za 2:2, no posljednji je razloga za slavlje imao Sakho, jer je spomenuti Balotelli postigao pobjednički pogodak samo devet minuta nakon što je ušao u igru.