Jedan od najboljih

VIDEO Ne staje ni s 38: Nova golčina legendarnog majstora slobodnjaka

Legendarni urugvajski nogometaš Alvaro Recoba premda ima 38 godina i dalje ne posustaje - u najvećem derbiju urugvajskog prvenstva donio je pobjedu Nacionalu protiv Penarola (2-1) golom iz slobodnog udarca sa 30 metara u sudačkoj nadoknadi utakmice.

Gosti su poveli u 59. minuti golom Pacheca iz jedanaesterca, međutim Nacional je s dva gola u sudačkoj nadoknadi stigao do pobjede. Prvo je u 90. minuti izjednačio Daniel Alonso, a potom je Alvaro Recoba u šestoj minuti nadoknade zabio za pobjedu kluba iz Montevidea. Bio je to drugi gol bivšeg napadača Intera i urugvajske reprezentacije ove sezone.

Trener Penarola Jorge Fossatti nakon utakmice je podnio ostavku razočaran suđenjem i dužinom sudačke nadoknade, ali i "očajnom nogometnom klimom'.

Recoba je vrhunac karijere imao u milanskom Interu čiji je član bio od 1997. do 2008. U dresu Intera osvojio je dva 'scudetta', Kup Uefa, dva talijanska kupa i dva talijanska Superkupa. Za Nacional igra od 2011. godine.

Nacional se nalazi na vrhu ljestvice sa 33 boda, sedam više od Racinga.