Atletico odmogao pa pomogao

Madridski Real jednako je mrzak i Barceloni i Athletic Bilbau, a pobjedom nad Baskima Barca je povećala prednost nad najvećim rivalom nakon što su madridski klubovi odigrali neriješeno na Bernabeu.

Na samo četiri boda približio se Real Barci u prošlom kolu, no Madrižane je nakon deset uzastopnih pobjeda zaustavio gradski suparnik Atletico i to u Realovom dvorištu. Forlan je goste doveo u vodstvo u 38. minuti, a za domaće je izjednačio Huntelaar u 57. minuti. Gradski derbi bio je buran i zbog nekih sudačkih odluka pa će sigurno biti još priče o toj utakmici.

Atletico je u prošlom kolu pobijedio Barcu i tako pomogao Realu, no danas je pomogao Barci koja je s dva gola u mreži Athletic Bilbaa povećala prednost nad Realom na šest bodova. Barcelona je do nove pobjede stigla golovima Busquetsa (17) i Messija (32-11m), no pobjeda je stigla teže nego što je očekivano. Messi je novim pogotkom došao do brojke 18 ove sezone.

Time se približio svom klupskom kolegi Samuel Eto'ou, koji je vodeći strijelac lige sa 23 gola. Visoko na listi strijelaca je još jedan Barcin napadač, Francuz Thierry Henry sa 14 zgoditaka. Njih trojica zabili su ukupno 55 golova od Barcinih 76, odnosno više od 70 posto.