Senzacije u FA kupu

VIDEO Kakav dan: Trećeligaš čudesnim preokretom šokirao Chelsea, ispao i City!

Bradford City, sedmoplasirana momčad treće engleske lige (League Two), kreirao je senzaciju na Stamford Bridgeu...

Trećeligaš Bradford City nadoknadio je dva pogotka zaostatka na Stamford Bridgeu i pobijedio Chelsea s 4-2 u 4. kolu FA kupa, a ispao je i aktualni engleski prvak Manchester City koji je na svom stadionu poražen od drugoligaša Middlesbougha 0-2.

Bradford ne samo što je uspio s 4-2 pobijediti favoriziranu momčad Josea Mourinha, već je i preokrenuo zaostatak od dva pogotka. Chelsea je, naime, nakon 38 minuta vodio 2-0, a preokret se dogodio kad je Mourinho u posljednjih 20 minuta utakmice u igru ubacio Fabregasa, Williana i Hazarda. Junaci Bradforda bili su Stead, Morais, Halliday i Yeates, kvartet koji je svladao Petera Cecha.

Chelsea vs Bradford City 2-4 All Goals & Match... by f100000228407415

U petom kolu FA kupa neće biti ni aktualnog engleskog prvaka Manchester Cityja koji se pridružio Chelseaju porazom na domaćem travnjaku od drugoligaša Middlesbrougha (0-2). Pellegrinijevu momčad srušili su Bamford i Kike.

Kao da porazi dvije vodeće momčadi nisu bili dovoljni, peto kolo FA kupa neće vidjeti ni trećeplasirani klub Premier lige Southampton, koji je kod kuće s 2-3 poražen od Crystal Palacea.

Andrej Kramarić je bio u početnoj postavi Leicestera na gostovanju kod Tottenhama i ostao u igri do 73. minute kad ga je zamijenio Albrighton. Dok je hrvatski reprezentativac bio u igri Tottenham je vodio 1-0, a onda je uslijedio preokret. Pogocima Ulloe u 83. i Schluppa u drugoj minuti sučeva vremena, Leicester je izborio pobjedu 2-1 i prolaz u sljedeći krug FA kupa. Kramarić je u 41. minuti dobio žuti karton zbog simuliranja, a uputio je i dva udarca na vrata Spursa; jedan mu je blokiran, a drugi put je lopta otišla preko gola.

Od domaćina su, zasada, prošla samo dva drugoligaša: Blackburn koji je s 3-1 nadigrao premierligaša Swansea s 3-1 i Derby County koji je s 2-0 bio bolji od Chesterfielda. Nove utakmice morat će odigrati Preston i Sheffield United (1-1) te Sunderland i Fulham (0-0).

U subotu (18.30) je na rasporedu još jedan dvoboj u kojem je Liverpool domaćin Boltonu. Tri utakmice bit će odigrane u nedjelju, a posljednja u ponedjeljak.