Skupi kiks Stare dame

Talijanski nogometni velikan Juventus odigrao je u Torinu tek 1:1 protiv Sampdorije u susretu 24. kola talijanskog nogometnog prvenstva i tako kompromitirao svoje izglede za osvajanje Scudetta.

Sampa je u Torinu povela pogotkom Pazzinia u 10. minuti, a rezultat je izjednačio Amauri u 62. minuti. Juve je tijekom utakmice imao niz sjajnih prilika, a čak tri puta je uzdrmao vratnicu, no nije uspio po drugi put svladati Lucu Castellazzia. Dario Knežević nije nastupio za Juve.

U ljepotici kola Genoa je ispustila tri pogotka viška protiv Fiorentine. Pogotke za Genou postigli su Motta (12), Palladino (38) i Milito (56-11m), dok su strijelci za "Viole" bili Mutu (60-11m, 90+4) i Gamberini (81). Gostima je put do remia olakšalo isključenje Giuseppea Biave u 30. minuti. Hrvatski reprezentativac Ivan Jurić odradio je cijeli susret za Genou, a u 39. minuti je dobio žuti karton.

Rezultati:

Genoa - Fiorentina 3:3 (Motta 12, Palladino 38, Milito 56-11m / Mutu 60-11m 90+4, Gamberini 81)

Chievo - Catania 1:1 (Colucci 90+2 / Ledesma 12-11m)

Cagliari - Lecce 2:0 (Fini 49, Matri 90+4)

Atalanta - Roma 3:0 (Capelli 52, Doni 56,59)

Reggina - Palermo 0:0

Siena - Udinese 1:1 (Maccarone 50 / Di Natale 72)

Juventus - Sampdoria 1:1 (Amauri 62 / Pazzini 10)