Sljedeći protivnik Dinama u 4. pretkolu Europa lige porazom je krenuo u sezonu...

Hearts je poražen na gostovanju kod Dundee Uniteda na Tannadice Parku 2-0, a valja reći da je skoro cijelo drugo poluvrijeme igrao s igračem manje.

Mrežu Heartsa načeo je Danny Cadamarteri već u 4. minuti iz jedanaesterca koji je skrivio Eggert Jonsson. Vratar Heartsa Marian Kello pogodio je pravi kut kod udarca s bijele točke, ali je Cadamerterijev šut bio prejak.

Drugi žuti karton i isključenje zaradio je u 52. minuti veznjak Michael Stewart, a konačan rezultat i pobjedu domaćina potvrdio je Cadamerteri pet minuta prije kraja utakmice.

Na utakmici u Škotskoj bio je i trener Modrih Kruno Jurčić koji je nakon viđenog izjavio:

'Igraju discipliniran nogomet, imaju dosta visokih igrača i opasni su u skoku. Igraju tipičan otočki nogomet s puno nabacivanja. To je ozbiljna momčad koju treba respektirati', rekao je strateg Modrih za Sportske novosti.

Škoti na Maksimiru gostuju već ovog četvrtka, a zgusnuti raspored utakmica Heartsa mogao bi Dinamu olakšati put u Europsku ligu.