Priznao, pa poništio gol

VIDEO Je li sudac Mark Clattenburg zaista oštetio Porto?

U prvoj utakmici osmine finala Lige prvaka Basel je na svom St. Jakob-Parku ugostio Porto. Utakmica je završila neriješenim rezultatom (1:1), a obilježila ju je dvojbena odluka suca Marka Clattenburga...

Igrala se 48. minuta susreta u kojoj je domaćin vodio 1:0, a gosti su se spremali izvesti udarac iz kuta. Loptu je u kazneni prostor ubacio Tello, najviši u skoku bio je Maicon, no njegov prvi udarac obranio je vratar Tomaš Valčik. Na odbijenu loptu natrčao je Casemiro, ubacio je u Baselovu mrežu i krenulo je slavlje gostiju.

Iako je prvotno pokazao prema centru igrališta (kao da je pogodak priznat), sudac Clattenburg je naknadno u dogovoru sa svojim pomoćnikom, koji je bio u liniji peterca, odlučio poništiti gol Porta. Razlog su Jackson Martinez i Marcano, koji su stajali tik uz Valčika i zaklanjali mu pogled, te ujedno bili u zaleđu. Engleski je sudac to ocjenio kao ometanje vratara i odlučio poništiti pogodak portugalskom klubu.

Kontroverznu situaciju s te utakmice pogledajte OVDJE.

Porto je na kraju ipak postigao regularan pogodak i to u 79. minuti s bijele točke.