Nogometaši Palmeirasa sačuvali su prvo mjesto ljestvice brazilskoga nogometnog prvenstva remiziravši na svom Palestra Italia stadionu s Corinthiansom (2-2) u srazu 33. kola...

Domaća je momčad Palmeirasa time ostvarila uspjeh u gradskom derbiju dviju momčadi iz Sao Paula, s obzirom da je od 36. minute igrala bez isključenog vratara Marcosa, inače prvog golmana brazilske reprezentacije na Svjetskom prvenstvu 2002. godine u Japanu i Koreji.

Prekršajem je kao posljednji igrač obrane vratar unutar 16-erca srušio suparničkog napadača Jorgea Henriquea u prodoru prema sigurnom golu. Napadač Corinthiansa Ronaldo zabio je prvi od svoja dva gola na utakmici.

Domaći su s igračem manje najprije izjednačili preko Danila početkom nastavka, a potom i na 2-2 u 83. minuti golom Mauricija. Prethodno je Ronaldo, u 64. minuti, majstorski zabio svoj deseti prvenstveni pogodak u 16. ovosezonskom nastupu.

Palmeiras i Sao Paulo, trostruki uzastopni državni prvak, imaju pet kola prije kraja prvenstva po 58 bodova i dijele prvo mjesto na čelu ljestvice. Trećeplasirani Atletico Mineiro zaostaje dva boda.

Sastav iz Belo Horizontea u nedjelju je inače kao gost pobijedio kod Goiasa 3-2. Tri je boda pobjednicima donio Diego Tardelli, brazilski reprezentativac i najbolji strijelac Serije A s 18 postignutih golova, u 68. minuti.

U petak je Flamengo u Riju pobijedio Santos 1-0 golom Adriana, 17. u prvenstvu, u desetoj minuti.