Njemačka nogometna reprezentacija stigla je u kvalifikacijama za SP do trijumfa na gostovanju u Azerbejdžanu, rezultatom 2:0, i tako povećala prednost u odnosu na drugoplasiranu Rusiju u skupini 4.

Nijemci vode žestoku borbu s Rusijom za prvo mjesto u skupini 4, koje izravno vodi na SP u Južnoj Africi. Kiks niti jednima niti drugima više nije dopušten, jer odlučivat će nijanse do kraja kvalifikacijskog ciklusa.

Njemačka nije dopustila iznenađenje na gostovanju u Azerbajdžanu. Efektnim golom Schweinsteigera  u 12. minuti došao je Elf do prednosti, da bi Miroslav Klose u 54. minuti potvrdio pobjedu, za konačnih 2:0.

Tako je Njemačka povećala prednost pred Rusijom na 4 boda razlike, no ima i utakmicu više, pa je izvjesno da će međusobni dvoboj u Moskvi odlučivati o prvoplasiranom.

U skupini 7 Francuzima gori pod petama. Ako ništa, večerašnjom minimalnom pobjedom 1:0 nad Farskim otocima smanjili su prednost Srbije na 5 bodova uz utakmicu manje. I tu će vjerojatno odlučivati međusobni dvoboj, koji će se igrati u Beogradu.