Hrvatski nogometaš Dario Zahora s dva je pogotka predvodio svoj Rosenborg do pobjede 3-0 u prvoj utakmici 1. pretkola Europske lige na gostovanju na Farskim Otocima...

Rosenborg je očekivano pobijedio domaći NSÍ, a mrežu amatera iz sela Runavika načeo je bivši napadač zagrebačkog Dinama. Zahora je pogodio u 21. minuti za 1-0, rezultat s kojim se otišlo na poluvrijeme.

U nastavku su Norvežani povećali prednost, a u glavnoj je ulozi ponovno bio Zahora koji je u 59. minuti drugi put svladao domaćeg vratara Joensena. Konačnih 3-0 u 89. je minuti postavio Lustig precizno izvedenim kaznenim udarcem.

Zahora je odigrao svih 90 minuta, a nakon što je za prvu Rosenborgovu momčad zabijao u nacionalnom kupu, sada je uspješno startao i u europskom natjecanju.

Uzvratna se utakmica igra za tjedan dana u Norveškoj.