Čudesna polusezona

VIDEO Bayern do preokreta u 90. minuti: Robben rastužio Mainz!

Bayern je pobjednički završio polusezonu Bundeslige u kojoj nije upisao niti jedan poraz.

U prvoj utakmici 17. kola Bundeslige Bayern je u gostima pobijedio Mainz 2:1.

Mainz je poveo golom Elkina Sota u 21. minuti, međutim svega tri minute kasnije izjednačio je Bastian Schweinsteiger iz slobodnog udarca.

U nastavku susreta Mainz se odlično držao, no u posljednjim trenucima susreta Bavarci su ipak stigli do osme uzastopne, te 14. pobjede ove sezone, zahvaljujući pogotku kojeg je postigao Arjen Robben.

Bayern je tako prvi dio sezone zaključio bez poraza, u 17 kola ostvario je 14 pobjeda i tri neodlučena ishoda uz razliku pogodaka 41:4.

Nakon što se ovog vikenda kompletira 17. kolo u Bundesligi slijedi stanka, a u prvom dvoboju drugog dijela sezone 30. siječnja će Wolfsburg ugostiti Bayern.