Autogolom Gerarda Piquea iz 91. minuti utakmice Barcelona je ispustila tri boda koja je držala u svojim rukama kod Osasune u 9. kolu španjolskog nogometnog prvenstva. Iskoristio je to Real koji je dobio Getafe s igračem manje...

Lider Primere po drugi je puta podijelio bodove sa suparnicima, te na taj način dopustio Real Madridu da im se primakne na ljestvici koju predvode. Sve je za katalonski ponos dobro izgledalo u 72. minuti kada je veznjak Seydou Keita svojim šestim pogotkom doveo Barcelonu u prednost. Piqueovo skretanje lopte u mrežu nakon udarca Javiera Camunasa ostavilo ih je ipak razočarane u remiju 1-1.

Drugačijeg su raspoloženja u svlačionicu otišli Sevillini nogometaši nakon 2-0 pobjede kod Xereza. Zaslužni za to bili su strijelci Alvaro Negredo i Luis Fabiano.

Veselja je bilo i u Madridu. Zahvaljujući dvama pogocima Gonzala Higuaina, u utakmici čiji su veći dio odigrali s igračem manje nakon isključenja Albiola, nogometaši Real Madrida okončali su niz od tri vezana susreta bez pobjede. Do trijumfa je 'Kraljevski klub' stigao rezultatom 2-0, i tako se primakao vodećoj Barci na samo bod zaostatka.