Nogometaši Juventusa stigli su do važne pobjede na gostovanju u Sieni, dok je Ranierijeva Roma još jednom pokazala koliko trenutno igra loše...

Roma je iz kola u kolo sve gora i gora. Protiv najslabije momčadi lige, Livorna, Rimljani su na Olimpicu doživjeli danas novi poraz i dodatno kompromitirali svoje mjesto na ljestviici Serie A.

Svih 90 minuta odigrao je Dario Knežević za Livorno, a do prve je prvenstvene pobjede posljednjeplasirana momčad talijanskog prvenstva došla golom Tavana u 40. minuti, a Livorno je od 64. igrao s igračem manje nakon isključenja vratara Alfonsa De Lucije.

Novih 90 minuta odradio je za Sienu i Mato Jajalo, no njegova se momčad nije osladila bodovima, već poslužila Juventusu da prekine niz od četiri prvenstvene utakmice bez pobjede. Slavila je torinska 'stara dama' pogotkom Amaurija iz 72. minute.

Nogometaši Genoe doživjeli su još jedan prvenstveni poraz, a čini se i ponovno ostali bez hrvatskog reprezentativca Ivana Jurića.

Jurić je bio izvan travnjaka posljednjih mjesec i pol dana zbog ozljede kolateralnog ligamenta desne noge, a u kadar momčadi vratio se u porazu 2-0 kod Lillea u utakmici 3. kola skupine B Europa lige.

Defenzivni vezni nogometaš hrvatske reprezentacije zaigrao je u početnoj momčadi u susretu protiv Cagliarija (Brkljača nije igrao), u sklopu 9. kola Serije A, ali njegov povratak u talijansko prvenstvo nije bio dugoga vijeka. Primoran je Jurić bio napustiti teren u 28. minuti susreta nakon što je ozlijeđen ostao ležati na travnjaku. U tom je trenutku njegova momčad imala 1-0 vodstvo, no ono je do kraja susreta izgubljeno i pretvoreno u 3-2 poraz, ponajviše zahvaljujući isključenju Morettija.

Serie A, 9. kolo:

Roma - Livorno 0-1 (Tavano 40)

Atalanta - Parma 3-1 (Valdes 43 - 11m, Tiribocchi 52, Peluso 84 / Paloschi 77)

Bari - Lazio 2-0 (Barreto 11, Meggiorini 69)

Cagliari - Genoa 3-2 (Biondini 55, Nene 78 - 11m, Lazzari 87 / Mesto 20, Floccari 59)

Fiorentina - Napoli 0-1 (Maggio 88)

Palermo - Udinese 1-0 (Bovo 87)

Siena - Juventus 0-1 (Amauri 72)