U-21: Vida i Rakitić donijeli Hrvatskoj slavlje protiv Cipra

Hrvatska je s gostovanja na Cipru odnijela tri važna boda.

Hrvatska mlada nogometna reprezentacija (U-21) odnijela je sva tri boda s gostovanja na Cipru. Nije sve krenulo prema željama izbornika Ladića. Ciprani su poveli u 26. minuti pogotkom Christofija, a naši do poluvremena nisu uspjeli načeti domaću mrežu. Ipak nadu u preokret vraća izjednačujućim pogotkom Domagoj Vida u 60. minuti.

Pet minuta poslije pojačanje iz A selekcije Ivan Rakitić pogađa za pokazat će se konačnih 2:1 za Hrvatsku.

'Pokazali smo karakter i vratili se nakon što smo gubili u prvom poluvremenu. Nismo u toj prvoj dionici igrali baš dobro, ali smo sjajnim angažmanom, borbenošću i htijenjem sve uspjeli nadoknaditi,' kazao je Rakitić za Sportske novosti.

'Bilo je teško, gubili smo nakon prvog poluvremena, ali smo se boljom igrom u drugom dijelu uspjeli dokopati vrlo važne pobjede. Sad puni vjere i samopouzdanja krećemo na Slovačku. Itekako su nam bila bitna ova tri boda', kazao je Badelj.

S ovom pobjedom Hrvatska je stigla na samo bod zaostatka za vodećom Slovačkom, s kojom igra u gostima sljedeću srijedu. Cipar je pak ostao na jednoj pobjedi, i to nažalost onoj protiv Hrvatske u Koprivnici 2:0.

Cipar - Hrvatska 1:2 (Christofi 26 / Vida 60, Rakitić 65)