U sjedištu UEFA-e u Nyonu održan je ždrijeb play-offa Europske lige, a svoje protivnike saznali su Hajduk, Rijeka, ali i Dinamo koji će u toj rundi zaigrati ukoliko u trećem pretkolu Lige prvaka ispadne od kazahstanske Astane.

Modri se nadaju da neće niti igrati ovaj play-off, a ako to bude slučaj, protivnik će im biti bolji iz ogleda izraelskog Hapoel Beer Sheve i ciparskog APOEL-a. Dakle, zbog novog formata natjecanja moguće da je se Dinamo ponovno susretne s Hapoel Beer Shevom nakon što je prvaka Izraela već eliminirao ove sezone u drugom pretkolu Lige prvaka. Četiri susreta s istim suparnikom u službenim utakmicama u Europi, e to bi bio pravi raritet...

Nakon obavljenog dijela ždrijeba za prvake, pristupilo se onom glavnom dijelu gdje su dobro prošli i Hajduk i Rijeka.

Splićani će, ukoliko poprave formu i eliminiraju rumunjski FCSB, u play-offu u prvoj utakmici gostovati protiv boljeg iz ogleda Slovana iz Bratislave iz bečkog Rapida. Izbjegli su Atalantu, ali i petoplasirani sastav ruskog prvenstva Ufu je sretno prošla Domžale, ali će sigurno biti sve bolja i bolja.

Riječanima su prijetili Sevilla i Bešiktaš, a na koncu su izvukli pobjednika dvoboja Pjunik - Maccabi Tel Aviv, a to je osim Španjolaca i Turaka poželjniji suparnik i od Genta koji je također bio u Rijekinoj podskupini ždrijeba.

Ždrijeb play-offa Europske lige:

PRVACI (poraženi u trećem pretkolu LP-a):

Olimpija Ljubljana / HJK Helsinki - Crvena zvezda / Spartak Trnava
Hapoel Beer Sheva / APOEL - Astana / Dinamo
Cork City / Rosenborg - Red Bull Salzburg / Škendija
Legia Varšava / Dudelange - Alashkert / Cluj
Spartaks Jurmala / Suduva - Celtic / AEK Atena
Šerif / Valur - Qarabag / BATE Borisov
Malmo / MOL Vidi- TNS / Midtjylland
Torpedo Kutaisi / Kukesi - Ludogorec / Zrinjski

GLAVNI DIO:

Slovan Bratislava / Rapid Beč - Hajduk / FCSB
Sigma Olomouc / Kairat Almaty - Sevilla / Žalgiris
Sarpsborg / Rijeka - Pjunik / Maccabi Tel Aviv
Jagiellonia / Gent - Mariupol / Bordeaux
Nordsjaelland / Partizan / Bešiktaš / LASK Linz
Apollon Limassol / Dinamo Brest - Vitesse / Basel
Rangers / Maribor - Ufa / Progres Niederkorn
Hapoel Haifa / Atalanta - CSKA Sofija / Kopenhagen
Dinamo Minsk / Zenit - Hibernian / Molde
Trenčin / Feyenoord - Sturm / AEK Larnaca
Genk / Lech Poznan - Spartak Subotica / Brondby
Olympiacos / Luzern - Istanbul Basaksehir / Burnley
Zorya / Braga - RB Leipzig / Universitatea Craiova