Dva 11-erca

Dinamo je pobijedio Osijeka u Gradskom vrtu u sklopu 4. kola nove sezone HNL-a...

Nakon šokantnog ispadanja iz kvalifikacija za Ligu prvaka, Dinamo je s 2:1 pobijedio u Osijeku. Bio je to susret prve i posljednje momčadi na ljestvici, no favorit je teškom mukom slavio protiv domaćina.

Osijek je pružio solidan otpor Modrima koji su ovaj put zaigrali u žutim dresovima. Domaćin je statistički bio i bolja momčad, no Dinamo je uspio doći do pobjede golovima Duje Čopa u 14. i 72. minuti.

Vidjeli smo dva 11-erca zbog igranja rukom, a nakon što je Barišić realizirao onaj za Osijek u 79. minuti završnica je dobila na dramatičnosti. Na kraju je vodeća momčad bezbolno prošla gostovanje u Gradskom vrtu.

U jučerašnjoj utakmici Zadar i Zagreb odigrali su 2:2 na Stanovima, a u drugoj utakmici subotnjeg dijela programa Slaven Belupo i Istra 1961 odigrali su 1:1 u Koprivnici.

Poveli su gosti golom Heistera u 8. minuti, a izjednačio je Grgić u 27. minuti. Treba reći i kako je Slavenu poništen potpuno čist pogodak Glavine u 70. minuti kada je suđeno nepostojeće zaleđe.

U nedjelju igraju Lokomotiva i Hajduk, te Split i Rijeka.