autogol srne

VIDEO United preokrenuo sjajnom asistencijom Mate petom, Agüero Cityjev junak!

Odigrane su utakmice 2. kola Lige prvaka u skupina A, B, C i D, u kojima su engleski velikani Manchester City i Manchester United okrenuli rezultat, dok je Real rutinski slavio kod Malmöa...

Španjolski nogometni velikan Real Madrid rutinski je odradio gostovanje u Švedskoj pobijedivši Malmo 2-0 u susretu 2. kola A skupine Lige prvaka.

'Kraljevski klub' je stigao u vodstvo golom Cristiana Ronalda u 29. minuti što je bio njegov 500-ti pogodak u karijeri, te 322 u dresu Reala. Akciju Reala započeo je Mateo Kovačić, a asistirao mu je Isco. Ronaldo je golom u 89. minuti potvrdio slavlje Španjolaca. Malmo je od 78. minute igrao s igračem manje nakon što je drugi žuti karton dobio Yotun. Mateo Kovačić je započeo utakmicu u sastavu Reala i na terenu je proveo 73. minute, dok je Luka Modrić ušao u igru u 67. minuti.

Drugu pobjedu ostvario je i PSG koji je u Lavovu pobijedio Šahtar 3-0. Golove za francuskog prvaka zabili su Serge Aurier (7), David Luiz (23), te naš Darijo Srna (90). Kapetan hrvatske reprezentacije igrao je cijeli susret, dok Eduardo da Silva nije ulazio u igru.

Autogol je pripisan Srni nakon što je Ibrahimović pucao, a naš je reprezentativac, u pokušaju da blokira udarac Šveđanina, skrenuo loptu u mrežu svog vratara.

Na ljestvici vode Real i PSG sa po šest bodova, dok su Šahtar i Malmo bez bodova.

U skupina B Manchester United je pobijedio Wolfsburg 2-1, dok je CSKA u Moskvi slavio protiv PSV Eindhovena 3-2.

Gosti su šokirali Old Trafford pogotkom u četvrtoj minuti utakmice, a strijelac je bio Daniel Caliguri. 'Vukovi' su držali prednost do 34. minute kada je isti igrač skrivio kazneni udarac igravši rukom. Najstrožu kaznu iskoristio je Juan Mata. United je u 53. minuti stigao do vodstva preko Chrisa Smallinga i prednost je uspio zadržati. Wolfsburg je na zadnja četiri gostovanja u Engleskoj postigao pogodak, no izgubio je sve četiri utakmice.

CSKA je u Moskvi protiv PSV-a umalo uspustio vodstvo od 3-0. Ruski sastav je u prvom poluvremenu postigao tri gola, a strijelci su bili Ahmed Musa (7) i Seydou Doumbia (21, 36-11m). Doumbia je u 44. minuti imao i kazneni udarac, no promašio je. Nizozemci su u 60. minuti smanjili golom Maximea Lestiennea, a posve se vratili u susret u 69. minuti novim pogotkom 23-godišnjeg Belgijanca. U 80. minuti su ostali s igračem manje nakon što je isključen Arias i nisu uspjeli izjednačiti.

Nakon dva kola sve četiri momčadi imaju po tri boda.

U skupini C Benfica je iznenadila Atletico Madrid pobijedivši na Vicente Calderonu 2-1. Atletico je poveo u golom Angela Corree u 23. minuti, a izjednačio je Nicolas Gaitan u 36. minuti. Benfica je u 52. minuti u potpunosti okrenula rezultat, a strijelac drugog gola bio je Goncalo Guedes. Atletico je protiv portugalskih klubova odigrao čak 16 utakmica, a zanimljivo večeras je tek prvi put igrao protiv Benfice.

U drugom dvoboju Astana i Galatasaray su odigrali 2-2. Gosti su vodili 1-0 i 2-1, no srčani domaćini su posve zasluženo osvojili svoj prvi bod u Ligi prvaka. Zanimljivo bio je to susret sa čak tri autogola. Golove za kazahstanski sastav zabili su Hakan Balta (77-ag) i Carole (89-ag), a za goste Bilal Kisa (31) i Erić (86-ag).

Na ljestvici vodi Benfica sa šest bodova, Atletico ima tri, dok Galatasaray i Astana imaju po bod.

U skupini D Juventus je golovima Alvara Morate (41) i Zaze (87) pobijedio Sevillu. Juve je u Serie A najgore startao u posljednjih 45 godina, no u Ligi prvaka je upisao dvije pobjede. Mario Mandžukić nije nastupio za Juve zbog ozljede.

Manchester City je na gostovanju pobijedio Borussiju Moenchengladbach 2-1. Domaćin je propustio kazneni udarac, a City je pobjednički pogodak zabio u sudačkoj nadoknadi. Raffael je promašio kazneni udarac za njemački sastav u 20. minuti, točnije njegov udarac sjajno je zaustavio najbolji igrač Cityja Joe Hart. Svoju premoć Nijemci su ipak iskoristili u 54. minuti golom Larsa Stindla nakon povratne lopte Juliana Korba. City je izjednačio u 65. minuti golom Otamendija, a u nadoknadi stigao do pobjede golom Aguera iz jedanaesterca.

Na ljestvici vodi Juventus sa šest bodova, Sevilla i City imaju po tri boda, a Borussija je na začelju bez bodova.

Pogotke s utakmice Manchester United - Wolfsburg pogledajte ovdje.

Pogotke s utakmice Malmö - Real Madrid pogledajte ovdje.

Pogotke s utakmice Borussia (M) - Manchester City pogledajte ovdje.

Pogotke s utakmice Šahtar - PSG pogledajte ovdje.

Rezultati utakmica 2. kola Lige prvaka:

SKUPINA A:

Šahtar - Paris SG 0-3 (Serge Aurier 7, David Luiz 23, Darijo Srna 90-ag)

Malmo - Real Madrid 0-2 (Cristiano Ronaldo 29, 90). CK: Victor Yotun (Mal, 78)

Ljestvica

1 Real Madrid          2 2 0 0 6 0 6

2 Paris St Germain 2 2 0 0 5 0 6

3 Malmo                    2 0 0 2 0 4 0

4 Šahtar                    2 0 0 2 0 7 0

SKUPINA B:

Manchester United - Wolfsburg 2-1 (Juan Mata 34pen, Chris Smalling 53/Daniel Caligiuri 4)

CSKA Moskva - PSV Eindhoven 3-2 (Ahmed Musa 7, Seydou Doumbia 21, 36pen/Maxime Lestienne 60, 68). Promašeni penal: Doumbia (CSKA, 44). CK: Santiago Arias (PSV, 80)

Ljestvica

1 PSV Eindhoven       2 1 0 1 4 4 3

2 Manchester United 2 1 0 1 3 3 3

3 CSKA Moskva          2 1 0 1 3 3 3

4 VfL Wolfsburg          2 1 0 1 2 2 3

SKUPINA C:

Astana - Galatasaray 2-2 (Hakan Balta 77-ag, Roger Canas 89/Bilal Kisa 31, Nenad Erić 86-ag)

Atletico Madrid - Benfica 1-2 (Angel Correa 23/Nicolas Gaitan 36, Goncalo Guedes 51)

Ljestvica

1 Benfica              2 2 0 0 4 1 6

2 Atletico Madrid 2 1 0 1 3 2 3

3 Galatasaray     2 0 1 1 2 4 1

4 Astana              2 0 1 1 2 4 1

SKUPINA D:

Borussia Moenchengladbach - Manchester City 1-2 (Lars Stindl 54/Andreas Christensen 65-ag, Sergio Aguero 90pen). Promašeni penal: Raffael (Bor, 20)

Juventus - Sevilla 2-0 (Alvaro Morata 41, Simone Zaza 87)