pričat će se...

Hajduk slavio, no Lokomotiva oštećena za vjerojatni jedanaesterac

Nogometaši Hajduka upisali su prvu pobjedu u domaćem prvenstvu nakon što su s 2:1 bili bolji od Lokomotive u Kranjčevićevoj...

U posljednjoj utakmici 5. kola Prve HNL Hajduk je kao gost na stadionu u Kranjčevićevoj u Zagrebu pobijedio Lokomotivu sa 2-1 (1-0). Strijelci za prvu ovosezonsku prvenstvenu pobjedu Hajduka bili su Tomislav Kiš (11) i Andrija Balić (77), dok je poraz domaćih ublažio Marko Kolar (89).

Hajduk je rano poveo nakon što je Kiš dobio jednu upotrebljivu loptu na rub kaznenog prostora Lokomotive, pucao, a ona je od jednog igrača domaćeg sastava odbila u neobranjivom luku iza vratara Zelenike.

Nakon toga se dosta dugo čekalo na pogodak, ali uzbuđenja nije nedostajalo. Oba su sastava promašila po nekoliko čistih prilika, a najbliže pogotku bio je strijelac prvog gola - Kiš. Hajduk je bliže pobjedi u 77. minuti gurnuo najbolji pojedinac utakmice Balić, koji je sjajno primio dodavanje Sušića i neobranjivo poslao loptu pored Zelenike.

Lokomotiva je nadu za osvajanje boda dobila u 89. minuti kada je Kolar odlično reagirao na ubacivanje s lijeve strane i matirao Kalinića.

Samo minutu kasnije Tudor je napravio prekršaj u svom kaznenom udarcu, no sudac Vučemilović odlučio je ne dosuditi jedanaesterac u 90. minuti utakmice.

Hajduk je ovom pobjedom, prvom u sezoni u domaćem prvenstvu, stigao na šesto mjesto ljestvice sa šest bodova, koliko ima i peti Slaven Belupo, dok je Lokomotiva sada osma s četiri boda, koliko ima i devet Inter iz Zaprešića.

Na vrhu je Split sa 11 bodova ispred Dinama s devet i Istre 1961 s osam, dok je posljednji Zagreb s dva boda.