Perica 'poništio' Cibickog

Mladi spasili bod u Koprivnici i ostali na vrhu skupine

U Podravini su snage odmjerile bliska budućnost hrvatskog i švedskog nogometa.

Hrvatska nogometna reprezentacija do 21 godine u kvalifikacijskom je susretu za odlazak na Europsko prvenstvo (2017. u Poljskoj) u Koprivnici protiv Švedske odigrala 1:1 (0:0).

Švedska je povela u 57. minuti golom Pawela Cibickog, a na konačnih 1:1 poravnao je Stipe Perica u 78. minuti nakon odličnog prodora Marka Roga.

Hrvatska je zadržala prvo mjesto na ljestvici sa 19 bodova, dva više uz utakmicu više od druge Švedske, te tri više uz također utakmicu više od treće Španjolske.

Naši mladi nogometaši do kraja kvalifikacija odigrat će još dvije utakmice, prvu već u ponedjeljak na gostovanju kod Gruzije, a posljednju, vjerojatno ključnu za plasman na EP, 10. listopada u Trelleborgu protiv Švedske.

Plasman na EP izborit će svih devet pobjednika skupina, dok će četiri najbolje drugoplasirane u dodatne kvalifikacije za preostala dva mjesta.