Uvjerljiva Italija

Turci nokautirali Francuze: Svjetski prvaci pali bez ispaljenog metka

Za iznenađenje večeri u kvalfikacijama za Euro ove subote pobrinula se reprezentacija Turske.

Turska pobijedila Francusku (Foto: AFP) (Foto: Afp)

U skupini H kvalifikacija za Europsko prvenstvo 2020. Turska je iznenađujuće pobijedila Francusku, bilo je 2:0.

Aktualni svjetski prvaci odigrali su jednu od najlošijih utakmica posljednjih godina i zapravo mogu biti sretni što su izgubili sa samo dva razlike. Turci su ih sasvim nadigrali, stvorili puno više šansi i zasluženo slave ovaj veliki trijumf kojim su ostali sami na vrhu skupine, s perfektnim učinkom od tri pobjede u tri utakmice i gol-razlikom 8:0.

Kaan Ayhan u 30. i Cengiz Under u 40. minuti bili su strijelci za pobjedu Turske.

U skupini J, u kojoj je u ranijem terminu Bosna i Hercegovina poražena u Finskoj, Italija je protutnjala Atenom i sredila Grčku s 3:0. Sva tri pogotka Azzurri su postigli u razmaku od 23. do 33. minute i riješili sve dileme.

Leroy Sane i Marco Reus donijeli su Njemačkoj pobjedu od 2:0 na gostovanju kod Bjelorusije u sklopu skupine C.

U skupini I stopostotan učinak zadržala je Belgija svladavši na domaćem terenu Kazahstan s 3:0 dok je Škotska s 2:1 nadvisila Cipar.