Kup nacija

VIDEO Tunis pobijedio Zambiju, Zelenortski Otoci i DR Kongo bez golova

U susretu 2. kola B skupine afričkog Kupa nacija koji se održava u Ekvatorijalnoj Gvineji, Zelenortski Otoci i DR Kongo su odigrali 0-0.

Bila je to slaba utakmica bez pravih prilika, a na koncu oba sastava mogu biti zadovoljna jer su ostala u igri za plasman u četvrtfinale.

U ranije odigranom susretu iz ove skupine Tunis je pobijedio Zambiju 2-1. Bio je to okršaj bivših afričkih prvaka, Zambija je slavila 2012. godine, a Tunis 2004. godine. Zambija je veći dio utakmice bila bolja, vodila je 1-0 i imala još četiri sjajne prilike, no Tunis je u zadnjih 20 minuta uspio preokrenuti rezultat.

Zambija je povela golom Emmanuela Mayuke u 60. minuti, no deset minuta kasnije izjednačio je Ahmed Akaichi. Pobjedu Tunisu donio je Yasin Chikhaoui u 89. minuti.

Na ljestvici vodi Tunis sa četiri boda, DR Kongo i Zelenortski Otoci imaju po dva boda, dok je na začelju Zambija s jednim bodom. U posljednjem kolu, 26. siječnja sastaju se Zelenortski Otoci i Zambija, te Tunis i DR Kongo.