Oba Sheffielda u igri

Tottenham prošao popravni: Pogledajte sve parove FA Cupa

U igri za pobjednika najstarijeg nogometnog natjecanja na svijetu ostalo je još 16 klubova.

Posljednji klub koji se plasirao u peto kolo (osminu finala) FA Cupa je Tottenham koji je u ponovljenoj utakmici četvrtog kola kao domaćin pobijedio četvrtoligaša Newport County s 2:0.

Četvrtoligaš iz Walesa je 27. siječnja bio na korak od senzacije, dijelilo ih je osam minuta od nokauta Tottenhama u trenutku kada je fenomenalni Harry Kane izjednačio i osigurao ponovljenu utakmicu, ovaj put na Wembleyju s Tottenhamom u ulozi domaćina.

Na Wembley su Spursi istrčali u ispremiješanom sastavu pa je tako na klupi ostao i Kane za čijim uvođenjem nije bilo potrebe.

Newport se držao do 26. minute kada je autogol postigao Dan Butler, u 34. je Erik Lamela povećao vodstvo Spursa i pitanje prolaska bilo je riješeno.