Hat-trick Robbieja Keanea

VIDEO Tošić u zadnjoj minuti spasio Srbiju blamaže, Irci deklasirali Gibraltar

U subotu su se nastavlile kvalifikacije za Europsko prvenstvo u Francuskoj 2016. godine...

Rumunji su protiv Mađara osvojili bod (1:1) nakon odličnog početka kvalifikacija i gostujuće pobjede u Grčkoj (1:0).

Srbija je, pak, svoj put u kvalifikacijama počela gostovanjem u Armeniji gdje je stigla do neriješenog rezultata u posljednjoj minuti (1-1). Armenci su bili bez svog najboljeg igrača veznjaka Borussije Dortmund, Henrikha Mkhitaryana, koji je ozlijeđen.

Armenija je u 73. minuti povela iz prekida. Ubacio je Voskajan, a glavom sa dva metra zabio je Robert Arzumanjan. U 83. minuti Armenci su mogli povećati prednost, ali je srpski vratar Stojković obranio kazneni udarac kojeg je izveo Marcos Pizzelli.

Srbija se od poraza spasila u 90. minuti, kada je Zoran Tošić pogodio sa 18 metara.

"Nisam razočaran, ali postoje stvari koje moramo popraviti", izjavio je nakon utakmice izbornik srpske reprezentacije Nizozemac Dick Advocaat. (Hina)

SKUPINA D

Irska - Gibraltar 7:0 (Keane 6', 14', 18'-11m, McClean 46', 53', Perez 52' - autogol, Hoolahan 56')

Škotska - Gruzija 1:0 (Khubutia 28' - autogol)