Novo slavlje hrvatskih klubova

Rijeka demolirala Vikingur u gostima, Split isprašio favorizirane Ukrajince

Split je pobijedio Černomorec 2:0, dok je Rijeka slavila s visokih 5:1 na Farskim otocima protiv Vikingura…

Nogometaši Rijeke pobijedili su u prvom susretu 3. pretkola Europske lige na Farskim otocima momčad Vikingur Gote s 5-1 i praktički osigurali prolazak i prije uzvrata na Kantridi.

Hajduk dobio četiri komada od Šahtera nakon velikih kikseva obrane!

Rijeka je na dalekim Farskim otocima pokazala snagu i slavila s visokih 5-1 protiv momčadi koja je u prošlom kolu eliminirala norveški Tromsoe. Prolazak Riječana u naredni krug uopće nije dolazio u pitanje, a pogotke su za Riječane postigli Marko Lešković (14), Zoran Kvržić (45+1, 76), Adis Jahović (51) i Andrej Kramarić (81-pen), dok je pogodak za domaćine dao Hallur Hansson (35).

Riječani su sjajno započeli susret i poveli već u 15. minuti kada je nakon ubačaja s kuta Brezovca stoper Lešković pogodio mrežu domaćina. Vikingur je izjednačio iz svog udarca na riječka vrata, a strijelac je bio Hansson također nakon kornera. U 45. minuti Kvržić je opalio s vrha šesnaesterca i pogodio za novo vodstvo Riječana.

U 51. minuti Jahović je glavom povećao na 3-1, a junak dvoboja Kvržić je u 76. minuti postigao svoj drugi zgoditak za 4-1 i riješio pitanje pobjednika i prolaska Riječana u 4. pretkolo. Konačan rezultat postavio je Kramarić iz kaznenog udarca u 81. minuti.

Uzvrat se igra 7. kolovoza u Rijeci.

Split isprašio favorizirane Ukrajince

U prvom dvoboju 3. pretkola Europske lige RNK Split je na svom stadionu svladao ukrajinski Čornomorec s 2-0 i stekao veliku prednost pred uzvrat u Ukrajini za sedam dana.

Pogotke su za Splićane postigli Marko Rog (25) i Henri Belle (48).

Split je odigrao možda i najbolju europsku utakmicu u svojoj povijesti, pokazali su zrelost i strpljivost u igri i kaznili sve pogreške ukrajinske momčadi, koja ipak po snazi nije ni blizu prošlogodišnjeg sastava koji je dvaput pobijedio Dinamo.

Prvi pogodak Splićani su postigli u 25. minuti kada je na ubačaj Glavine u sredinu natrčao Rog i pogodio sami kut ukrajinskih vrata. Tek što je počelo drugo poluvrijeme, Radotićev nabačaj s desne strane glavom je dočekao Belle i neobranjivim udarcem povećao vodstvo na 2-0, dok je splitski vratar Andrija Vuković sjajnim obranama sačuvao svoju mrežu netaknutom.

Uzvrat se igra u Odesi za sedam dana, ukoliko UEFA ne odluči da se taj susret zbog ratne situacije u Ukrajini ne igra na neutralnom terenu. (Hina)

VIKINGUR GOTA - RIJEKA 1-5 (1-2)

Pred 500 gledatelja na Serpurgedi stadionu u Torshavnu sudi Mečkarovski iz Makedonije.

Strijelci: 0-1 Lešković (14), 1-1 Hansson (35), 1-2 Kvržić (45+1), 1-3 Jahović (51), 1-4 Kvržić (76), 1-5 Kramarić (81-11m)

VIKINGUR: Turi, H.Jacobsen, Hansen, E. Jacobsen, Gregersen, Djuurhus (Đorđević, 45), Justinussen, Olsen (Sorensen, 78), Valthamar, Hansson (Hanssen, 64)), Olsen.

RIJEKA: Vargić, Tomečak, Mitrović, Lešković, Leovac, Brezovec, Jajalo (Zlomislić, 68), Kvržić, Jugović (Ayaji, 64), Jahović, Kramarić (Čanađija, 82).

RNK SPLIT - ČORNOMOREC ODESA 2-0

Pred 2000 gledatelja na stadionu Park mladeži sudio je Marcin iz Poljske.

Strijelci: 1-0 Rog (25), 2-0 Belle (48)

RNK SPLIT: Vuković - Radotić, Galović (Erceg, 75), Glumac, Rugašević - Belle (Bagarić, 66), Vidović, Dujmović, Glavina - Rog, Bilić (Roce, 88)

ČORNOMOREC: Bezotosnij - Opanasenko, Sivaku, Teikeu, Kutas - Kovalčuk (Grečiškin, 76, Gai, Aržanov, Balašov (Dančenko, 37) - Šynder (Didenko, 41), Fomin