City do pobjede u 96. minuti

Spektakularan gol i hat-trick Rooneyja: Pogodio sa svoje polovice!

Kompletirano je 14. kolo engleske Premierlige.

U dvoboju klubova koji troše milijune na plaće, a rezultati su im očajni, Everton je sa 4:0 demolirao West Ham i produbio krizu Čekićara koji ostaju u zoni ispadanja.

Junak utakmice bio je Wayne Rooney koji je postigao prva tri pogotka na utakmici. Onaj treći, kojim je zaokružio svoj hat-trick, bio je spektakularan - iskoristio je loše ispucavanja gostujućeg vratara Joeja Harta i iz prve opalio prema golu sa svoje polovice, s više od 50 metara.

U 78. minuti u strijelce se upisao i Ashley Williams.

Nikola Vlašić je ušao u drugoj minuti sudačke nadoknade zamijenivši Dominica Calwert-Lewina.

Svi golovi ----> Everton - West Ham 4:0

Manchester City je umalo upisao drugi remi ove sezone, ali je ipak u konačnici slavio 2:1 protiv Southamptona.

Kevin De Bruyne je u 47. minuti doveo Građane u vodstvo, u 75. je Oriol Romeu izjednačio da bi u šestoj minuti sudačke nadoknade Raheem Sterling fenomenalnim zgoditkom donio sva tri boda momčadi Pepa Guardiole.

Arsenal je s 5:0 isprašio Hudderfsield koji je u drugom poluvremenu sasvim potopljen. Alexandre Lacazette je u trećoj minuti doveo Topnike u vodstvo i s tih jedan razlike se otišlo na odmor da bi u nastavku dva gola zabio Olivier Giroud, a po jednog Mesut Ozil i Alexis Sanchez.

Burnley je kao gost s 2:1 svladao Bournemouth dok je Chelsea na svom Stamford Bridgeu s minimalnih 1:0 bio bolji od Swanseaja.

Liverpool je protutnjao Stoke-on-Trentom s 3:0 kod Stokea (Sadio Mane i dvaput Mohamed Salah).