Differdange znao gubiti i 14:0

Šok i nevjerica: Rijeka izgubila od totalnih amatera!

Pierre Piskor, radnik u lokalnoj željezari u gradu Differdange, od danas je luksemburški junak, nakon što je zabio pobjednički pogodak protiv Rijeke u 2. pretkolu Europske lige, i tako nam još jednom pokazao koliko je naš klupski nogomet na niskom nivou.

U luksemburškom Differdangeu večeras imaju pravo slaviti do sitnih sati, jer njihov je lokalni klub ostvari tek drugu europsku pobjedu u svojoj povijesti! Protiv hrvatskog predstavnika Rijeke golom Piskora u 63. minuti Luksemburžani su napravili ono što se nitko nije nadao: tukli su momčad predvođenu skupocjenim Anasom Sharbinijem, igračem čiju cijenu neće postići nitko nikad u povijesti Luksemburga.

Rijeka je možda izgubila od amatera, ali ni kod nje stanje nije puno bolje: plaće kasne, situacija u klubu je katastrofalna, a ovaj poraz sigurno neće puno pomoći u oporavku kluba

Iako je Rijeka imala inicijativu i stiskala domaću momčad u posljednjih deset minuta, za ovaj poraz opravdanja jednostavno nema: strijelac pobjedničkog gola Francuz Pierre Piskor radnik je u željezari, a ni ostali igrači nisu profesionalni nogometaši.

Vjerovali ili ne, u klupskoj povijesti Differdange nije nikad nikog izbacio u Europi! Ovo im je tek druga pobjeda u klupskoj povijesti europskih nastupa. Prvi put su dobili ciparsku Omoniju 1979. godine, pa nastradali u uzvratu 6:1. Hoće li tako biti i u Rijeci, tko zna. Ciparski nogomet u zadnje je vrijeme bolji od Hrvatskog. Spomenimo i da je najteži poraz zabilježio Differdange od Ajaxa: 14-0 u uzvratu 1986. godine.

Rijeka je možda izgubila od amatera, ali ni kod njih stanje nije puno bolje: plaće kasne, situacija u klubu je katastrofalna, a ovaj poraz sigurno neće puno pomoći u oporavku kluba...

Iako je doživjela poraz i prijeti joj ispadanje, Rijeka je ipak veliki favorit za prolazak dalje uoči uzvrata na Kantridi za tjedan dana, ako igrači dođu k sebi. No, ostat će zapamćeno da su podarili tek drugu pobjedu u povijesti jednom malom amaterskom klubu...