Stativa im odnijela pobjedu

Slavonski derbi bez pobjednika: Cibalia ostala "crna mačka" Osijeka

Utakmicom u Vinkovcima kompletirano je 25. kolo Hrvatski Telekom Prve lige.

Slavonski derbi između Cibalije i Osijeka bio je posljednja utakmica 25. kola HNL-a, a završio je rezultatom 1:1.

Favorizirani Osječani tako ni po treći put ove sezone nisu uspjeli svladati Vinkovčane (samo njih i Dinamo nisu pobijedili ove sezone). U prvoj utakmici još tamo u kolovozu Cibalia je slavila na domaćem terenu dok je u Gradskom vrtu u studenom završilo bez pobjednika (1:1).

Nakon što zbog dvaju odgoda 20 dana nije igrao, Osijek je bolje otvorio ovaj dvoboj i poveo pogotkom Harisa Hajradinovića iz penala u 15. minuti.

Krajem prvog poluvremena Vinkovčani uspijevaju izjednačiti, strijelac je bio Ivan Galić.

U nastavku se igralo uglavnom na gol domaćina koji su uspjeli izdržati i osvojiti vrlo vrijedan bod u borbi za ostanak. Štoviše, da je bilo malo sreće, mogla je Cibalia i do pobjede, ali u 89. minuti je vratnica zaustavila pokušaj Josipa Barišića.

U idućem kolu Cibalia ide u goste Rijeci dok Osijek ima dvostruki program na svom stadionu - prvo zaostalu utakmicu s Interom u srijedu, a potom i derbi kola s Hajdukom u nedjelju.