Zaigrao i Pjaca

Skupa pogreška na centru i bomba iz slobodnjaka: Schalkeu derbi Ruhra

Veliki korak prema osvajanju drugog mjesta u Bundesligi napravili su nogometaši Schalkea...

Slavlje Nalda i suigrača (Foto: AFP) (Foto: Afp)

Derbi pokrajine Ruhr, Schalke - Borussia Dortmund, igrao se ove nedjelje u Gelsenkirchenu, a domaćini su slavili s 2:0 u sklopu 30. kola Bundeslige.

U prvom poluvremenu nije bilo golova, prvi je postignut u 50. minuti. Branič Borussije Marcel Schmelzer izgubio je na centru jednu loptu, oteo mu ju je Daniel Caligiuri, osvojio 30 metara prostora i onda u matnu poziciju izbacio Jevhena Konopljanku, a Ukrajinac to ne promašuje.

Pobjedu Schalkea potvrdio je stoper Naldo, koji je u 82. minuti iz slobodnog udarca sa 20 metara silovitim udarcem pogodio za konačnih 2:0.

Hrvatski reprezentativac u dresu Schalkea Marko Pjaca ušao je u igru tek u 74. minuti.