Kobna nonšalancija

Salzburg potvrdio sraz s Rijekom: Mikulić junak, Pejić tragičar večeri

Hrvati su imali ključne role u jednoj od najuzbudljivijih utakmica večeri.

Hrvatski nogometni prvak Rijeka doznao je ime protivnika u 3. pretkolu Lige prvaka. To će očekivano biti austrijski Red Bull Salzburg.

Austrijski prvak je u drugoj rundi kvalifikacija s dvije pobjede rutinski preskočio malteški Hibernians. Austrijanci su u prvom susretu na gostovanju pobijedili 3:0, a potom su u uzvratnom dvoboju na svom travnjaku slavili identičnim rezultatom.

Golove su zabili Marc Rzatkowski (11), Frederik Gulbrandsen (19) i Amadou Haidara (85).

Za Salzburg je cijeli susret odigrao hrvatski nogometaš Duje Ćaleta-Car, dok Marin Pongračić nije nastupio.

Prva utakmica 3. pretkola je na rasporedu idućeg tjedna u Salzburgu, a uzvrat je u Rijeci 1. ili 2. kolovoza.

I dok utakmica u Salzburgu nije ponudila neizvjesnost, na pojedinim dvobojima bilo je izuzetno uzbudljivo.

Mikulić obranio Pejiću penal zbog kojeg su Albanci ispali

Hrvatski vratar Zvonimir Mikulić postao je junak u prolazu moldavskog Šerifa, dok je hrvatski napadač Pero Pejić postao jedan od tragičara večeri.

Albanski prvak Kukesi je u uzvratnom dvoboju 2. pretkola pobijedio Šerif 2:1, međutim moldavski sastav je u prvom susretu slavio 1:0 i prošao je dalje zbog više postignutih golova u gostima.

Kukesi je vodi 2:0, od 77. minute je imao igrača više, a u 81. minuti kod rezultata 2:1 i jedanaesterac. Kazneni udarac je izveo Pejić, no Mikulić je sjajno reagirao i obranio udarac spasivši tako Moldavce. Pejić je zabio za 2:0, a golom iz kaznenog udarca mogao je svoj sastav gurnuti u treće pretkolo i u susret protiv Karabaga.

Albanski prvak je poveo u 35. minuti golom Izaira Eminija, a u 45. minuti je Pejić zabio za 2:0 što je bio rezultat koji Kukesi vodi dalje. Moldavci su smanjili u 56. minuti golom Barrosa Bayale, no u 76. minuti Šerif je ostao s igračem manje nakon što je isključen Jeremy de Nooijer. Samo tri minute kasnije domaćin je dobio jedanaesterac, Pejić je pucao, a Mikulić se proslavio.

Dvaput pogađali okvir gola

Do kraja utakmice Albanci su jurili treći gol koji ima je bio potreban za prolaz, no nisu uspjeli probiti gostujuću obranu. Najbliže pogotku bili su u 85. minuti kada je Emini uzdrmao vratnicu, te u drugoj minuti sudačke nadoknade kada je okvir gola zatresao i Albert Serran.

Mikulić je u Šerif stigao ovoga ljeta na posudbu iz Osijeka. Prošlog proljeća je izgubio status prvog vratara, pa je sreću potražio u klubu u kojem je trener prije Osijeka bio Zoran Zekić. Za Šerif je cijeli susret odigrao i Josip Brezovec. Bivši igrač Dinama i Rijeke u Moldaviju je preselio u srpnju prošle godine.

Pejić je član Kukesija od srpnja 2016. godine, a dres ovog kluba nosio je i u sezoni 2014/15. Pejić je igrao za Croatiu Sesvete, Slaven Belupo, austrijski Kapfenberger, te niz albanskih klubova (Dinamo Tirana, Skenderbeu, Flamurtari).