Bergamo "gori"

Ronaldo i društvo razbijeni: Atalanta izbacila Juventus iz Kupa Italije!

Atalanta je u fantastičnoj seriji, a to je na svojoj koži osjetio i najbolji talijanski klub.

Pašalić i suigrači iz Atalante (Foto: AFP) (Foto: Afp)

Nogometaši Atalante priredili su iznenađenje pobijedivši u četvrtfinalu talijanskog Kupa Juventus sa 3:0.

Torinska Stara dama je slavila u Kupu u posljednje četiri sezone, a zadnji put je ispala u siječnju 2014. kada je izgubila od Rome u četvrtfinalu. Nakon toga Juve je nizao uspjehe, sve do gostovanja u Bergamu.

Atalanta je povela u 37. minuti golom Timotyja Castagne koji je s ruba kaznenog prostora pogodio donji desni kut. Samo dvije minute kasnije već je bilo 2:0, a ovoga puta je pogodio Duvan Zapata na asistenciju našeg Marija Pašalića koji je ušao u igru u 27. minuti nakon što se ozlijedio Josip Iličić. Sve dvojbe oko pitanja pobjednika razriješio je Zapata u 86. minuti svojim drugim pogotkom na utakmici. Mario Mandžukić nije nastupio za Juventus zbog ozljede.

Momčad iz Bergama je u posljednjih šest susreta zabila čak 21 pogodak, a u polufinalu će igrati protiv Fiorentine koja je deklasirala Romu sa 7:1.

Milan će u polufinalu igrati protiv pobjednika susreta Inter - Lazio koji je na rasporedu u četvrtak.

U polufinalu će se igrati dvije utakmice. Prvi dvoboji su na rasporedu 27. veljače, a uzvrati će biti odigrani tek 24. travnja.

Finale je na programu 15. svibnja, a bit će odigrano na rimskom Olimpicu.