Ljajić promašio penal

VIDEO Roma eurogolom za pobjedu na bod od Juventusa

Nogometaši Rome iskoristili su kiks Juventusa i gostujućom pobjedom protiv Genoe 1-0 približili se lideru Serie A na samo bod zaostatka.

Pobjednički pogodak za Romu zabio je Radja Nainggolan u 40. minuti. Roma je mogla do vodstva i devet minuta ranije, no Adam Ljajić je promašio jedanaesterac. Točnije njegov udarac je sjajno obranio Eugenio Lamanna. Pričuvni vratar Genoe je ušao u igru nakon što je Mattia Perin skrivio kazneni udarac i dobio crveni karton.

U ranije odigranom susretu Juventus i Sampdorija su u Torinu odigrali bez pobjednika 1-1, čime je Sampa prekinula Juventusov niz od 25 uzastopnih domaćih pobjeda u Serie A. 'Stara dama' je povela golom Patricea Evre u 12. minuti, a gosti su izjednačili golom Manola Gabbiadinija u 51. minuti. Zanimljivo, Sampdorija je bila posljednja momčad koja je protiv Juventusa slavila u Torinu i to u siječnju 2013. godine.

Juventus vodi na ljestvici sa 36 bodova, Roma je druga s bodom manje, dok su na diobi trećeg mjesta Lazio, Sampdoria i Genoa sa po 26 bodova.