U borbi za LP

Roma slavila, Lazio jedna iščupao bod, novo razočaranje Intera

U susretu 34. kola talijanskog nogometnog prvenstva Roma je pobijedila Genou 2-0 i vratila se na drugu poziciju nakon što je Lazio odigrao 1-1 na gostovanju kod Atalante...

Roma je do važne pobjede u borbi za drugu poziciju koja osigurava direktan plasman u Ligu prvaka došla golovima Seydoua Doumbije (35) i Alessandra Florenzija (90+3). Izravni Romin suparnik za 'dvojku' Lazio odigrao je 1-1 kod Atalante. Domaćin je poveo golom Giuseppea Biave (49), a izjednačio je Marco Parolo (77).

Važne bodove u lovu na Europu ostvarila je Fiorentina pobijedivši Cesenu 3-1. Strijelci za 'viole' bili su Josip Iličić (31-11m,35) i Alberto Gilardino (56), a za goste je pogodak postigao Alejandro Rodriguez (59). Milan Badelj je odigrao cijeli susretu Fiorentinu.

Inter je još jednom razočarao odigravši na San Siru 0-0 protiv Chieva. Marcelo Brozović je igrao za Inter do 53. minute, dok je Mateo Kovačić ušao u igru u 77. minuti.

Udinese je slavio na gostovanju kod Verone 1-0 golom neuništivog Antonia Di Natalea (62). Igor Bubnjić je igrao cijeli susret za goste, dok je Stipe Perica na terenu proveo prvih sat vremena.

Na ljestvici vodi Juventus koji je jučer pobjedom protiv Sampdorije osigurao naslov prvaka. Juve ima 79 bodova, Roma je druga sa 64 boda, a treći je Lazio sa 63 boda. Zadnje tri pozicije koje vode u niži rang natjecanja drže Cagliari (24), Cesena (24) i Parma (16).