Riječani slavili s desetoricom

Rijeka slavljenički i kroz Mađarsku: Krstanoviću pogodak i crveni karton!

Nogometaši Rijeke plasirali su se u 3. pretkolo Europske lige nakon što su i u uzvratnom susretu u Budimpešti svladali mađarski Ferencvaros s 2-1, te s ukupnih 3-1 prošli u naredno pretkolo gdje ih čeka Vikingur Gota iz Farskih otoka...

Riječani su u prvom poluvremenu zabili oba zgoditka, a strijelci su bili Ivan Krstanović (20-11m) i Miral Samardžić (48), da bi u drugom dijelu Krstanović zaradio iskljčenje, a Mađari su s igračem više samo smanjili pogotkom Ugraia (65-11m).

Umjesto laganice - DRAMA: HAJDUK prošao uz šokantni poraz!

Vuković heroj Crvenih: Split izbacio Hapoel za treće pretkolo EL-a!

Hrvatski predstavnik bolje je počeo susret pa je već u 15. minuti Brezovec iz kornera pogodio vratnicu, a u 20. minuti Riječani su poveli nakon što u kaznenom prostoru srušen Jugović, a Krstanović je, kao i u prvom susretu na Kantridi, bio precizan s 'bijele točke'. U 38. minuti Brezovec je izveo udarac s kuta, a Samardžić je bio najviši u skoku i glavom pogodio za vodstvo od 2-0. U 54. minuti Krstanović je u samo dvije minute dobio dva žuta kartona i Rijeka je ostala s igračem manje, da bi Slovenac Samardžić u 65. minuti napravio neoprezni prekršaj u svom kaznenom prostoru, a Roland Ugrai je zabio iz jedanaesterca za konačnih 1-2.

Susret je pratilo oko 900 riječkih navijača.

U 3. pretkolu Riječani idu na Vikingur, koji je u uzvratnoj utakmici s 2-1 slavio kod norveškog Tromsoa. Prva utakmica igra se na Farskim otocima 31. srpnja, a uzvrat je 7. kolovoza na Kantridi.

Europa liga, kvalifikacije 2. kolo, uzvrati:

Ferencvaros – Rijeka 1-2 (Ugrai 65-11m / Krstanović 20-11m, Samardžić 37), ukupni rezultat 1-3

FERENCVAROS: Dibusz, Nalepa (Kukuruzović, 62), Bošnjak, Pavlović, Mateos, Dilaver, Gyömbér, Lauth, Gera (Bode, 61), Ugrai (Busai, 81), Somalia

RIJEKA: Vargić, Tomečak, Lešković, Samardžić, Leovac, Jajalo (Kvržić, 69), Brezovec, Jugović, Sharbini (Mitrović, 87), Kramarić (Zlomislić, 59), Krstanović