Pobjeda Slavena u gostima

Rijeka s dva autogola riješila Istru u generalci za RBS

Odigrane su još dvije utakmice trećeg kola nove sezone HNL-a.

U sklopu trećeg kola Hrvatski Telekom Prve lige ove subote su odigrane još dvije utakmice, a pobjede su upisali Rijeka i Slaven Belupo.

Riječani su pred oko 6.000 gledatelja u derbiju Učke na Rujevici s 2:0 svladali Istru 1961, a oba pogotka zapravo su bili autogolovi Puljana.

Odolijevala je Istra više od sat vremena da bi u 65. minuti lopta prešla gol-liniju nakon što se od grede odbila u leđa vratara Ivušića (prethodno je pucao Gorgon).

U 74. je Gojković u pokušaju prekidanja dodavanja Gorgona za Gavranovića skrenuo loptu u vlastitu mrežu.

Rijeka tako s maksimalnih devet bodova u HNL-u čeka uzvrat s Red Bull Salzburgom koji je kiksao u drugom kolu austrijskog prvenstva.

U ranije odigranom dvoboju Slaven Belupo je poslije pet godina uspio odnijeti sva tri boda iz Zaprešića. Za trijumf kod Intera dovoljan im je bio i jedan pogodak, kojeg je u 50. minuti postigao Mirko Ivanovski.

U nedjelju igraju Cibalia - Hajduk (19:00) i Osijek - Dinamo (21:00).