Utakmica bila pod upitnikom

Rijeka propustila iskoristiti kiks Dinama, Balaj promašio penal pa zabio!

Split i Rijeka u posljednjoj su utakmici 22. kola MAXtv Prve lige u kišnom Parku mladeži odigrali 1:1...

Bilo je upitno hoće li utakmica uopće igrati zbog velikih oborina koje su pogodile Split, no sudac Dalibor Mlakar je na kraju dao zeleno svjetlo.

Rijeka je u 25. minuti imala jedanaesterac nakon što je Glavina igrao rukom u svom šesnaestercu. No, Balaj najstrožu kaznu nije uspio pretvoriti u pogodak, promašio je čitava vrata.

Rijeci se to osvetilo samo dvije minute kasnije. Kvesić je nakon ubacivanja s Bellea doveo domaćine u vodstvo. Inače, veznjak Splita ušao je u igru samo nekoliko minuta ranije umjesto Ibriksa.

Balaj se u 56. minuti iskupio za promašeni jedanaesterac. Tomečak je ubacio, a albanski napadač je glavom pogodio za 1:1. Mogli su Riječani do kraja utakmice doći do tri boda, no Sharbinijev udarac je u 65. minuti zaustavila vratnica.

Split je tako došao do prve pobjede u proljetnom dijelu prvenstva, dok su Riječani ostali na devet bodova zaostatka za vodećim Dinamom. (Agencija VLM)